Kwiatowe sesje zdjęciowe

Kwiatowe sesje zdjęciowe

Nadchodzi wiosna, a w raz z nią rozpoczyna się okres wegetacji roślin. Jest to według mnie najpiękniejsza i najbardziej fotogeniczna pora roku. Dni stają się coraz dłuższe, temperatura staje się komfortowa, słońce świeci coraz mocniej, nie ma komarów 😉 Jest to idealna pora na sesje zdjęciowe w plenerze, szczególnie kwiatowe sesje zdjęciowe.

Pierwsze rozpoczynają kwitnienie cebulice syberyjskie – małe niebieskie kwiaty rosnące często na terenie cmentarzy ewangelickich, bądź dawnych cmentarzy na miejscu, których obecnie znajdują się parki np. Park Ludowy im. Wincentego Witosa w Bydgoszczy. Kwitną na przełomie marca i kwietnia, tworząc niebieskie dywany.

Na początku kwietnia rozkwitają drzewa wiśniowe. Są to chyba najpopularniejsze kwiaty, w których robione są sesje zdjęciowe. Swoją popularność zawdzięczają z pewnością temu, że drzewa wiśniowe rosną praktycznie wszędzie – w miastach, wsiach, na przedmieściach. W promieniu 500m od mojego bloku rosną co najmniej 3 takie drzewka. Biel kwiatów jest również bardzo uniwersalna i pasuje do wielu stylizacji.

Pod koniec kwietnia na krzewach pojawiają się kwiaty magnolii – najpierw magnolie gwiaździste, a następnie magnolie pośrednie. Piękne okazy magnolii pośredniej można zobaczyć w Arboretum Kórnickim. Arboretum Kórnickie co roku na wiosnę organizuje Dni Kwitnących Magnolii, Dni Lilaków oraz Dni Azalii i Różaneczników. To właśnie w Kórniku  zrealizowałam z Absentią sesje w rododendronach. W Bydgoszczy nie ma pięknie kwitnących rododendronów, natomiast w pobliskim Lubostroniu kwitnie ich wystarczająca ilość, aby zrealizować sesję zdjęciową.

Dużą popularnością wśród fotografów cieszą się również lilaki – potocznie zwane bzami. Również tych krzewów jest bardzo dużo w moich okolicach.

Największą trudność miałam ze znalezieniem ogólnodostępnych pnącz wisterii, jest to roślina nieodporna na mrozy i niezwykle rzadko sadzona w parkach. Kwitnie ona na przełomie maja i czerwca. W czerwcu również na polach pojawiają się maki oraz chabry.

Coraz popularniejsze w Polsce stają się plantacje lawendy. Miałam okazję wykonać sesję na plantacji pod Gnieznem o nazwie Lawendowe Zdroje. Lawenda kwitnie w drugiej połowie czerwca i na początku lipca.

W sierpniu na polach pojawiają się słoneczniki – zwyczajne oraz bulwiaste (o małych delikatnych kwiatach). Co roku inne pola obsiane są słonecznikami zwyczajnymi, także co sezon trzeba wybrać się w plener w poszukiwaniu takowych.

Koniec wakacji i początek jesieni stoi pod znakiem wrzosów. Wrzosowiska można często spotkać na byłych poligonach czołgowych np. Kłomino, Okonek. W miastach kwitną najczęściej pod liniami wysokiego napięcia w miejscu w którym słupy przecinają lasy iglaste.

Kwiatowe plenery nadają zdjęciom niezwykłej delikatności, są bardzo kobiece i romantyczne. Jest to idealne tło dla sesji portretowych, stylizowanych, ciążowych, narzeczeńskich oraz ślubnych.

Na bieżąco informacje o kwitnieniu poszczególnych kwiatów znajdziecie na moim profilu na FB. Zapraszam również do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji odnośnie terminów i cen sesji.